Sportowe  Liceum  Ogólnokształcące

Działamy od 01.09.2017 roku

Sportowe Liceum Ogólnokształcące to oferta edukacyjna skierowana do absolwentów szkół podstawowych, których pasją jest sport. To oferta skierowana do młodych ludzi, którzy trenują piłkę nożną w dowolnym klubie, ale też dla aktywnych sportowo, którzy pasjonują się tą dyscypliną sportu amatorsko i czynnie nie uprawiają sportu.  SLO to możliwość wspólnej nauki i trenowania piłki nożnej bez konieczności zmiany barw klubowych ( uczeń będzie dalej zawodnikiem macierzystego klubu i wraz ze swoim klubem będzie brał udział w rozgrywkach piłkarskich. Nie ma obowiązku zmiany przynależności klubowej ).

W planie nauki uczeń będzie realizował 10 godzin wychowania fizycznego,w tym zajęcia na basenie, odnowę biologiczną i zajęcia na siłowni prowadzone przez specjalistów z klubu sportowego Wiking Starachowice. Wiking oferuje dostęp do najnowocześniejszego sprzętu do ćwiczeń i dobre przygotowanie fizyczne, co ogranicza ilość kontuzji.

Plan nauki będzie też obejmował naukę innych dyscyplin sportowych zgodnie z podstawą programową liceum ogólnokształcącego oraz specjalistyczne treningi z piłki nożnej.

Będziemy też starali się o odpowiedni poziom nauki. Większa liczba godzin wychowania fizycznego nie będzie odbywała się kosztem zmniejszenia ilości innych przedmiotów. Uczeń realizuje taką samą ilość przedmiotów ogólnokształcących jak w tradycyjnym liceum.  Zajęcia lekcyjne będą prowadzone przez nauczycieli egzaminatorów maturalnych. Planowane są też dodatkowe konsultacje dla uczniów w celu odpowiedniego przygotowania do zdania egzaminu maturalnego. Chcemy indywidualizować proces nauki każdego z uczniów, gdyż bardzo często młody człowiek ma trudności w pogodzeniu nauki z uprawianiem sportu i ze sportu rezygnuje.

Partnerem SLO w zakresie szkolenia sportowego i edukacji szkolnej będzie klub piłkarski WISŁA Kraków. Partnerstwo z czołowym klubem ekstraklasy to możliwość wspólnych wyjazdów na obozy sportowe, mecze piłkarskie i treningi. Za pośrednictwem T.S. Wisła Kraków planujemy nawiązanie współpracy z uczelniami krakowskimi, by przyszli absolwenci SLO mieli możliwość dalszego kształcenia się np. na kierunkach związanych ze sportem i nie tylko.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy absolwenci będą zawodowo grać w piłkę nożną, ale mogą znakomicie realizować się życiowo wokół sportu zostając np. menagerem sportu, trenerem, zajmując się odnową biologiczną lub pracując w mediach sportowych.

Dla uczniów dojeżdżających istnieje możliwość zakwaterowania i wyżywienia w bursie szkolnej przy ul. Radomskiej 72.