Sportowe  Liceum  Ogólnokształcące

Zobacz film promujący jedyne Liceum Sportowe w powiecie starachowickim

Sportowe Liceum Ogólnokształcące to oferta edukacyjna skierowana do absolwentów szkół podstawowych, których pasją jest sport. To oferta skierowana do młodych ludzi, którzy trenują piłkę nożną w dowolnym klubie, ale też dla aktywnych sportowo, którzy pasjonują się tą dyscypliną sportu amatorsko i czynnie nie uprawiają sportu. SLO to możliwość wspólnej nauki i trenowania piłki nożnej bez konieczności zmiany barw klubowych ( uczeń będzie dalej zawodnikiem macierzystego klubu i wraz ze swoim klubem będzie brał udział w rozgrywkach piłkarskich. Nie ma obowiązku zmiany przynależności klubowej). Działamy od 01.09.2017 roku !

W planie nauki uczeń będzie realizował 10 godzin wychowania fizycznego, w tym zajęcia na basenie, odnowę biologiczną i zajęcia na siłowni prowadzone przez specjalistów z klubu sportowego Wiking Starachowice. Wiking oferuje dostęp do najnowocześniejszego sprzętu do ćwiczeń i dobre przygotowanie fizyczne, co ogranicza ilość kontuzji.

Plan nauki będzie też obejmował naukę innych dyscyplin sportowych zgodnie z podstawą programową liceum ogólnokształcącego oraz specjalistyczne treningi z piłki nożnej.

Będziemy też starali się o odpowiedni poziom nauki. Większa liczba godzin wychowania fizycznego nie będzie odbywała się kosztem zmniejszenia ilości innych przedmiotów. Uczeń realizuje taką samą ilość przedmiotów ogólnokształcących jak w tradycyjnym liceum. Zajęcia lekcyjne będą prowadzone przez nauczycieli egzaminatorów maturalnych. Planowane są też dodatkowe konsultacje dla uczniów w celu odpowiedniego przygotowania do zdania egzaminu maturalnego. Chcemy indywidualizować proces nauki każdego z uczniów, gdyż bardzo często młody człowiek ma trudności w pogodzeniu nauki z uprawianiem sportu i ze sportu rezygnuje.

Partnerem SLO w zakresie szkolenia sportowego i edukacji szkolnej będzie klub piłkarski WISŁA Kraków. Partnerstwo z czołowym klubem ekstraklasy to możliwość wspólnych wyjazdów na obozy sportowe, mecze piłkarskie i treningi. Za pośrednictwem T.S. Wisła Kraków planujemy nawiązanie współpracy z uczelniami krakowskimi, by przyszli absolwenci SLO mieli możliwość dalszego kształcenia się np. na kierunkach związanych ze sportem i nie tylko.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy absolwenci będą zawodowo grać w piłkę nożną, ale mogą znakomicie realizować się życiowo wokół sportu zostając np. menagerem sportu, trenerem, zajmując się odnową biologiczną lub pracując w mediach sportowych.

Dla uczniów dojeżdżających istnieje możliwość zakwaterowania i wyżywienia w bursie szkolnej przy ul. Radomskiej 72.