Branżowa Szkoła I Stopnia w Starachowicach – rekrutacja

Zbliża się termin (15 czerwca 2020 r.) rozpoczęcia rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Tu znajdziecie wszelkie informacje dotyczące zasad rekrutacji, niezbędnych dokumentów, terminów oraz wykaz zawodów (kierunki kształcenia). Aby poznać szczegóły przejdź do  zakładki KIERUNKI KSZTAŁCENIA I REKRUTACJA lub otwórz plik REKRUTACJA.PDF

Wybór szkoły ponadpodstawowej i nauki zawodu to bardzo ważna decyzja którą będą podejmować wkrótce uczniowie klas VIII szkół podstawowych. Istotny  jest taki wybór który da szanse na właściwe odnalezienie się w przyszłości na rynku pracy.

Minister Edukacji Narodowej ogłosił prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach na krajowym i wojewódzkim rynku pracy. Jest nam miło poinformować, że oferta edukacyjna (patrz wykaz zawodów)  ZSZ nr 3 (Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1) znakomicie wpisuje się w te prognozy.

Elektromechanik,  Elektryk,  Kierowca mechanik,  Mechanik-monter maszyn i urządzeń,  Mechatronik,  Operator obrabiarek skrawających to zawody przyszłości w skali ogólnopolskiej ! Osoby wykwalifikowane w tych zawodach w najbliższej przyszłości będą najbardziej poszukiwanymi pracownikami na krajowym rynku pracy.

Cukiernik,  Kucharz,  Mechanik pojazdów samochodowych,  Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie to zawody w których przyszli fachowcy nie będą mieli w przyszłości problemów ze znalezieniem pracy także w województwie świętokrzyskim.