XXIII Akcja Honorowego Oddawania Krwi

W dniu 7 października 2019 roku 42 osoby oddały krew podczas zorganizowanej w szkole przez Ewę Wojciechowską i Magdalenę Malinowską akcji honorowego krwiodawstwa. Zdecydowaną większość tej liczby stanowili uczniowie ZSZ nr3, ale byli wśród nich także uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 2 oraz dyrektor placówki pan Mariusz Majewski.

Kwadrans przed godziną dziewiątą na szkolnym dziedzińcu pojawił się niecierpliwie oczekiwany przez rzeszę uczniów czerwony autokar – ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Niemal natychmiast, w szkolnej świetlicy rozpoczęła się rejestracja pierwszych wolontariuszy. Po wypełnieniu niezbędnych dokumentów uczniowie udawali się do zorganizowanego mobilnego punktu krwiodawstwa, po przejściu badań lekarskich mogli w komfortowych warunkach oddać krew. Kilku z nich to prawdziwi weterani, obecnie już absolwenci ZSZ nr 3, którzy w krwiodawstwie udział biorą od ukończenia 18 roku życia. Było też 33 dawców po raz pierwszy biorących udział w akcji krwiodawstwa.

Akcja zakończyła się po godzinie 13. Udało się zebrać prawie 19 litrów krwi. Po przebadaniu posłuży ona do ratowania zdrowia i życia innych ludzi.

Krwiodawstwo w ZSZ nr 3 to tradycja. Od wielu już lat, dwa razy w roku uczniowie licznie ustawiają się w długiej kolejce po to, aby podzielić się cennym darem, jakim jest krew z najbardziej potrzebującymi. Młodzi, wrażliwi i otwarci na innych ludzi potwierdzają w ten sposób, że zawsze i w każdych okolicznościach można na nich liczyć!